Cumhuriyet MÜM Locası’na katılın

İlerleyiş Töreni | Advancement Ceremony

Mark Üstat Masonlar nizamı Üstat Mason derecesindeki her düzenli kardeşe açıktır. Üyeliğe kabul anlamına gelen İlerleyiş Töreni, iki aşamalıdır. Önce Mark Üstat Mason olabilecek kadar ilerlediğini düşünen aday Mark Man olarak ilan edilir, devamında da Mark Üstat Mason olur.

Mark nizamına adını veren ve Türkçe’de “işaret” anlamına gelen “mark” sözcüğü aynı zamanda taş ustasının da imzasıdır. Çalışmalarının ve yonttuğu taşların ayırdedilmesine yarayan bu sembollere günümüzde de pek çok katedral ve tarihi binada rastlamak mümkündür.

İlerleyiş Töreni’nin bedeli, 2023-2024 dönemi için £150 eşdeğeri ₺ olup buna Mark önlüğünüz, Mark kravatınız, Mark bijunuz ve bilgi kiti dahildir.

Katılım bedeli ve yıllık aidat

Cumhuriyet Mark Üstat Masonlar Locası’na katılmak isteyen Mark Üstat Mason kardeşler için giriş bedeli £55 eşdeğeri ₺ olup, yıllık aidat £50 eşdeğeri ₺’dır. Tutarlar Katılma Töreni öncesi tahsil edilir.

HEMEN BAŞVURUN

Mark olmak isteyen üstat derecesindeki kardeşlerin başvuru sürecini başlatmak için; tam adınızı, geçerli bir e-posta adresini ve telefon numaranızı özgeçmişiniz ile Tekris, Geçiş ve Yükseliş veya Mark kardeşlerin de İlerleyiş tarihi bilgilerini içeren Büyük Loca Sekreterliği’nden alacakları İyi Durumda | Good Standing yazısı ekinde [email protected] adresimize iletmelerini rica ederiz.

Cumhuriyet Mark Üstat Masonlar Locası No.1 idari işlemleri hakkında en kısa sürede bilgilendirileceksiniz…

Banka:

Garanti Bankası, Ataşehir Şubesi, İstanbul

Hesap adı:

Tüm Progresif Masonluk Nizamları Derneği

Hesap No:

391-6291100

IBAN:

TR57 0006 2000 3910 0006 2911 00

    X
    X
    X